Umów wizytę
Umów wizytę

Oferta

Psychoterapia 

Psychoterapia indywidualna jest procesem, podczas którego terapeuta pomaga pacjentowi w uporaniu się z dręczącymi go problemami. Jest to często długa praca, w której psycholog prowadzi pacjenta i pomaga mu w odnalezieniu przyczyn problemów, a także w ich rozwiązaniu. Terapeuta jest wsparciem i wskazuje drogę, ale to pacjent podejmuje największy wysiłek, by uporać się ze swoimi życiowymi przeszkodami i trudnościami, jakie go spotkały.

Dla kogo jest psychoterapia indywidualna?

Zakres jest bardzo szeroki. Na psychoterapię indywidualną udają się zarówno osoby, które napotykają na chwilowe życiowe zawirowania, jak i te, które zmęczone są poważnymi problemami, mającymi źródła w przeszłości. Indywidualne sesje terapeutyczne pomagają m.in. osobom które:

  • żyją w stresie i napięciu,
  • doświadczają lęku,
  • są stale przygnębione lub doświadczają wahań nastroju,
  • mają trudności w relacjach,
  • przeżywają żałobę,
  • przechodzą życiowy kryzys,
  • pragną poznać siebie.

Jak wygląda psychoterapia indywidualna?

Spotkania z terapeutą odbywają się w 50-minutowych sesjach. Ich liczba zależy od konkretnego pacjenta i jest ustalana na początku terapii. Mają one charakter rozmów, podczas których terapeuta wysłuchuje tego, co chce mu przekazać pacjent, kierując rozmową tak, by przynosiła pozytywne skutki. Upewnia się też, że go rozumie. W przyjaznej i swobodnej atmosferze dobry psychoterapeuta dba o poczucie bezpieczeństwa i zaufania, dlatego tak ważne jest odpowiednie dopasowanie obu stron. Sesje objęte są tajemnicą zawodową, pacjent może więc mówić bez obaw.

PSYCHOTERAPIA DZIECI I MŁODZIEŻY

Psychoterapeuta to specjalista, który wie, jak pomagać najmłodszym borykającym się z wieloma problemami. Zdarza się dość często, że dziecko określane jako “niegrzeczne”, ma kłopoty, z którymi nie potrafi radzić sobie samo. W takiej sytuacji rodzice powinni zaufać specjaliście, który pomoże zrozumieć świat ich dziecka i pomóc mu w budowaniu właściwych relacji oraz kształtowaniu zachowań.

Jak wygląda psychoterapia dzieci i młodzieży?

Terapia dziecięca rozpoczyna się od indywidualnego spotkania z rodzicami, by peychoterapeuta mógł zebrać wywiad i poznać problem. Następne sesje odbywają się już z dzieckiem i mają formę rozmowy. Terapeuta nie naciska na dziecko, szanuje jego prywatność i podmiotowość. Możliwe jest także prowadzenie części sesji w obecności rodziców, szczególnie w przypadku młodszych dzieci. Podczas tego typu terapii, specjalista zwraca uwagę nie tylko na małego pacjenta, ale także na jego otoczenie. Często wskazana jest terapia rodziny, w celu owocnego prowadzenia terapii dziecka. Szczegóły prowadzenia terapii zależne są od pacjenta. Psycholog może prowadzić testy, zbierać informacje od nauczycieli. Terapia ta nie kończy się jednak w gabinecie. Ważną rolę poza sesjami, mają do odegrania rodzice, którym specjalista udziela wskazówek na temat właściwego postępowania.

Skontaktuj się z nami

Instytut Wsparcia Psychologicznego ESTARE

ul. Koszykowa 10 lokal 3
00-646 Warszawa
II piętro, po wejściu do budynku klatka po prawej stronie

kontakt@instytutestare.pl
Umów wizytę

Godziny otwarcia

8:00 – 22:00 od poniedziałku do piątku.
searchenvelope-oclosemap-markerchevron-downfacebook-squarelinkedin-squarephonephone-squarebarsangle-double-upellipsis-v